Auteur |
Bericht |
JWS
|
Geplaatst: wo maart 12, 2014 10:26 am |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Wie kan mij zeggen welke de schroef is om te kijken of er niet teveel olie bij de versnellingen zit (A of B)  Welke versnellingsbakolie kan ik het best gebruiken voor mijn KZ10? Bedankt!
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: wo maart 12, 2014 3:26 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
Heb geen TM KZ maar zou zeggen gat B vanwege de gebruikte soort bout en de inzethoogte, neem aan dat A een stelfunctie (en dus geen peilfunctie) heeft omdat er een inbusdraadeind hart geborgd wordt tegen het huis met een moer.
Je kan een gewone hypoïd bakolie met de voorgeschreven viscositeit gebruiken vanwege de droge plaatkoppeling, zo zit dat in onze TM cross-, Suzuki cross- en Kzh roterende schakelkartblokken ook. In m'n ICC Pavesi zat oude ATF in het natte platen koppelingsdeel en de separate bak en daar zijn beide delen op aanraden van oa de kartzaak ook weer mee gevuld. Hangt er ook een beetje vanaf wat er nu in zit wat gewenst is om door te gebruiken. Zou je willen overstappen op een andere soort of blijkt de oude olie erg vervuild/verouderd dan is flushen (kort tot aan bedrijfstemperatuur rijden met verse olie en die weer aftappen en vervolgens opnieuw met schone olie vullen) aan te raden om te voorkomen dat er oud residu achterblijft.
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: do maart 13, 2014 8:37 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Hoe tap je het beste de oude olie af? Schroef A dient voor de versnellingen te....?
|
|
Omhoog |
|
 |
joris
|
Geplaatst: do maart 13, 2014 8:38 pm |
|
Geregistreerd: ma jul 26, 2004 4:27 pm Berichten: 4140 Woonplaats: lieshout
|
meestal zit die ergens onder de motor steun verstopt
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: do maart 13, 2014 8:49 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Dank u. Kan ik aan de slag  . Wat is dan schroef bij letter A op de foto?
|
|
Omhoog |
|
 |
joris
|
Geplaatst: do maart 13, 2014 9:33 pm |
|
Geregistreerd: ma jul 26, 2004 4:27 pm Berichten: 4140 Woonplaats: lieshout
|
ik zou het niet weten mijn seven heeft die niet 
|
|
Omhoog |
|
 |
red_bull
|
Geplaatst: vr maart 14, 2014 12:42 am |
|
Geregistreerd: wo nov 10, 2010 11:11 pm Berichten: 275
|
Aan de binnen zijde zit volgens mij de schakelvork daar tegen aan. Het is een stelschroef die je er net niet tegen aan zet
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: vr apr 11, 2014 10:17 am |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
En welke versnellingsbakolie kan ik het best nemen voor mijn kz10?
|
|
Omhoog |
|
 |
tonnymontana
|
Geplaatst: vr apr 11, 2014 11:10 am |
|
Geregistreerd: ma jun 04, 2012 10:26 am Berichten: 1160 Woonplaats: Son en Breugel
|
gewoon ATF van plutoline
_________________ DR J97 2013 + Rotax max 2013 Birel S5 2013 + Tm K9C special Exprit 2012 + Rotax Max 2010
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: vr apr 11, 2014 5:15 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Oh. Dus eklke automaat transmissieolie is Goed (bv shell, castrol,...)
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: vr apr 11, 2014 10:41 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
Er zijn meerdere typen ATF en of al die typen voldoen zou ik ook best willen weten. Het gros van de ATF die wij op de plank hebben staan is de vrij speciale ATF F/G, een vrij oude Ford/Borg Warner spec die geen friction modifiers bevat. Van wat voor merk een bepaalde aanbevolen ATF is maakt minder uit, tenslotte gaat het om de specs waaraan ie moet voldoen. Neem gewoon een bekend merk dat qua prijs redelijk over komt. Blijf het dun spul tov hypoid olie vinden maar het schijnt goed te voldoen, automaatbakken hebben tenslotte ook zwaar belaste tandflanken en vanwege de lage viscositeit kost het maar weinig vermogen, iig minder dan een dunne hypoidolie. Heb er bij m'n Pavesi icc Dexron 2 ingedaan van een gerenommeerd Frans merk, stonden 3 gloednwe 2l flessen van in de koffer van onze een paar jaar terug aangekochte Caab, lastig te verkopen en zonde om weg te kappen, nu goed voor maar liefst zo'n 8 keer verversen blok en -natte- koppelingszijde, 'kan nog jaren vooruit  .
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: ma apr 14, 2014 11:30 am |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
En welke zou ik het beste nemen
10w40 f 10w30?
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: ma apr 14, 2014 1:44 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
ATf is gewoon waterdun, de viscositeiten (diktes) waar jij het over hebt zijn meestal multigrade motoroliën. Dergelijke oliën worden soms wel eens voorgeschreven voor versnellingsbakken, oa voor sommige Saabs en oude Mini's. Ze missen echter wel EP (extreme pressure) eigenschappen om zwaarbelaste tandflanken van een tandwiel te beschermen, niet gek omdat je die in motoren van bijv auto's nauwelijks zal aantreffen. Daarom vind ik het eigenlijk ook best gek dat zo'n nog dunnere ATF wel voldoende bescherming zou bieden. Wil je toch een multigrade motorolie toepassen en heb je een natte platenkoppeling als bij bijv een Pavesi dan dien je er op te letten dat er geen plaatonvriendelijke frictionmodifiers inzitten. Je zou dan een motorfietsolie kunnen gebruiken die geschikt is voor natte plaatkoppelingen. Ook frictieverlagende toevoegingen leiden hier zga altijd tot slip. Wil je een echte bakolie gebruiken dan kan je bijv een EP 75 of EP 80 of een multigrade 75W90 of een 80/90 gebruiken, die zijn echter wel veel dikker dan ATF. Je kan bakoliën goed herkennen aan de penetrante geur van de zwavelverbindingen die erin zitten voor de EP eigenschappen. Bij ATF wordt niet de viscositeit maar het type ATF vermeld, dat heeft te maken met de basisopbouw en al dan niet aanwezige toevoegingen. De ene ATf is de andere dus niet, weet iemand welke er allemaal bruikbaar zijn in de bak van een schakelblok?
|
|
Omhoog |
|
 |
MathiasAixro
|
Geplaatst: di apr 15, 2014 8:34 pm |
|
Geregistreerd: ma feb 10, 2014 1:33 pm Berichten: 6 Woonplaats: Ieper
|
en hoe kun je zien of er te veel of te weinig olie in zit? als je schroef B losdraait, zit daar zo'n 'oogje' (zoals je bij moto's hebt, een doorzichtig glaasje) om het niveau te checken?
_________________ Maranello RS10 + Aixro XR50
|
|
Omhoog |
|
 |
gg racing
|
Geplaatst: zo nov 16, 2014 4:56 pm |
|
Geregistreerd: ma apr 22, 2013 7:21 pm Berichten: 70 Woonplaats: Kootwijkerbroek
|
We hebben keerringen vervangen van de versnellingsbak en nu hadden we een vraagje. Mijn vader heeft nog een bus elf lub htx (htx 740 sae 75 W) staan. Deze olie werd eerder altijd voor de versnellingsbakken van crs blokken gebruikt. Een blik olie kostte destijds 100 gulden, dit blik staat sinds 2001 in de schuur. Mijn vraag is nu, is deze olie geschikt voor een TM k9 en kan het kwaad dat de olie zo oud is?
_________________ RK Kart #25 + TM K9 special Mari kart + TM cross Rotax 100 cc roterend EHR getuned x 2
|
|
Omhoog |
|
 |