Auteur |
Bericht |
JWS
|
Geplaatst: za dec 13, 2014 6:06 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Wie weet waar ik een carterhelft kan kopen van een Maxter MXO. De mijne is gebarsten aan de koppelingshevel. Heb al op verschillende sites gekeken maar carterhelften verkopen ze niet apart.
Wie o wie kan mij verder helpen...
|
|
Omhoog |
|
 |
kartje
|
Geplaatst: za dec 13, 2014 6:38 pm |
|
Geregistreerd: za okt 13, 2007 6:03 pm Berichten: 3566 Woonplaats: klaaswaal
|
Kan hij niet gelast worden?
_________________  ===SOMS IS HET BETER GAS TERUG TE NEMEN=== MS KART '11-----VM ICC '11
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: za dec 13, 2014 7:51 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
neen, ik vermoed dat ketting is losgekomen en een hap uit het carter heeft genomen foto hieronder 
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: za dec 13, 2014 8:32 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
Zou als je echt nieuw wilt een dealer of de importeur benaderen.
Uit elkaar moet ie toch, als het loont tov nieuw, laten oplassen en dan nabewerken moet te doen zijn lijkt me.
|
|
Omhoog |
|
 |
quik dave
|
Geplaatst: ma dec 15, 2014 5:39 pm |
|
Geregistreerd: ma dec 06, 2010 3:49 pm Berichten: 165
|
weet iet of het aangeraden is maar 1 carterhelft te vervangen? worden deze niet als set geboord?
kan volgens mij wel gewoon hersteld worden of door lassen of door het gebruik van "chemisch aluminium pasta " ?
_________________ http://www.swissauto250.eu for quik dave news
|
|
Omhoog |
|
 |
Max
|
Geplaatst: ma dec 15, 2014 7:09 pm |
|
Geregistreerd: wo maart 29, 2006 2:28 pm Berichten: 2385
|
Da's wel een nare hap trouwens... Succes 
_________________ 
|
|
Omhoog |
|
 |
erwinms
|
Geplaatst: wo dec 17, 2014 4:35 pm |
|
Geregistreerd: ma feb 21, 2011 1:51 pm Berichten: 112 Woonplaats: EDEGEM BELGIE
|
Dit moet volgens mij eenvoudig te herstellen zijn => gewoon een plaatje over lassen. ( of randen gelijk maken en dan een stukje maken dat mooi kan ingelast worden => dit zal iets moeilijker zijn maar dat moet zeker ook te doen zijn // voordeel is wel dat de huidige karters gelast kunnen worden - vroeger was dat wel anders met carters uit speciale legeringen ZAMAK enz...) 't Zal misschien vanonder wel wat moeten opgelast worden om af te dichten maar ikzelf zou daarvoor gaan. ('k heb wel het voordeel dat zoiets op mijn werk kan gedaan worden). Eén karterhelft vervangen dat kun je volgens mij wel vergeten vermits die als koppel worden gemaakt, de kostprijs zou ook wel eens een serieuze schok kunnen zijn. Succes
_________________ MS26 + TM K9
|
|
Omhoog |
|
 |
JWS
|
Geplaatst: wo dec 17, 2014 4:53 pm |
|
Geregistreerd: zo jun 20, 2010 4:08 pm Berichten: 198
|
Inderdaad een hele schok. set carterhelften 800 euro :s
Nu maar iemand zoeken (dichtbij) die netjes kan lassen
|
|
Omhoog |
|
 |
Scarto
|
Geplaatst: wo dec 17, 2014 5:09 pm |
|
Geregistreerd: di jul 15, 2008 7:37 pm Berichten: 614
|
Bel De Paauw in Soest eens, zij kunnen serieus goed lassen!
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: wo dec 17, 2014 6:49 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
En je kan het zelf maken met Alutite, een soort speciale soldeerdraad waarbij je mbv een simpele gasbrander en een kraspen in staat bent om alu en alulegeringen met elkaar te verbinden en te repareren. Da´s een product dat ik al jaren op beurzen (oa MECC) gedemonstreerd zag worden maar het zag er zo goed en makkelijk uit dat het nauwelijks te geloven was. Een paar jaar terug toch maar eens gekocht en een tijd terug geprobeerd (complex kunststof camerasteuntje afgebroken, geheel nagemaakt maar dan van afvalalu) en echt wonderwel goed gelukt en bovendien zo sterk dat het op die plek en bij plaatsing op de kart zeker nooit meer stuk gaat. M'n volgende klus wordt tzt vast het repareren van afgebroken koelribben en/of het repareren van de defecte (dol) draadgang in een carb en een carter. Het is na aanbrengen nl net zo te bewerken met vijl, boor, tap, schuurpap, frees ed als regulier alu of een legering ervan.
|
|
Omhoog |
|
 |
Henri
|
Geplaatst: wo dec 17, 2014 7:45 pm |
|
Geregistreerd: di jan 17, 2006 4:31 am Berichten: 431 Woonplaats: Ter Apel
|
Het kan nog veel simpeler. gewoon vol lijmen. er zijn genoeg producten op de markt waar dat mee kan. daarna even bij de buurman met de frees de boel weer in lijn frezen.
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: do dec 18, 2014 5:46 am |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
In dat geval zou ik voor een lik industriële alu-putty gaan, heb met Devcon bij een reparatie aan een cilinderkop van een motorfietsblok in m'n race-auto destijds zeer goede ervaringen. Ook dat is na aanbrengen goed te bewerken. Denk wel dat de hechting op moleculair niveau aan zo'n dun en poreus raakvlak het best in orde en dus het sterkst is (maar liefst ca 78N/mm2) met solderen. Een stukje (evt vooraf bewerkt) alu stafmateriaal zet je er op die manier makkelijk in.
|
|
Omhoog |
|
 |
Alex42
|
Geplaatst: vr dec 19, 2014 11:39 am |
|
Geregistreerd: vr nov 09, 2012 2:25 pm Berichten: 8 Woonplaats: Almere
|
Dit betreft een aluminium gietlegering (met een waarschijnlijk hoog silicium gehalte om de gieteigenschappen te verbeteren) en deze zijn daardoor nagenoeg niet te lassen. Mocht je toch iemand vinden die het kan en het wil doen, loop je het risico dat de carter helft krom trekt met alle gevolgen van dien en tevens vindt er door het lassen een warmtebehandeling plaatst die een nadelige uitwerking kan hebben op de toestand van het materiaal, het zou b.v. zachter kunnen worden. Mijn advies; kijk of je een goede gebruikte carter helft kan vinden
|
|
Omhoog |
|
 |
gewoon maarten
|
Geplaatst: vr dec 19, 2014 12:34 pm |
|
Geregistreerd: zo maart 10, 2013 5:44 pm Berichten: 657
|
Misschien het voorbeeld ( met de pavesi) van cooleyman proberen, mal maken en nieuwe gieten
|
|
Omhoog |
|
 |
petrolhead
|
Geplaatst: zo dec 21, 2014 10:24 pm |
|
Geregistreerd: za nov 24, 2012 10:20 pm Berichten: 836
|
Ik zou zeggen, met deze carterhelft kan je toch niets meer dus leef je uit of laat dat na offerte maken doen. Idd kán het repareren dmv lassen lastig zijn bij sommige alulegeringen en mogelijk (of niet!) is dit er 1 maar er zijn genoeg gespecialiseerde bedrijven die evt na analyse kunnen beoordelen wat het resultaat kan zijn en dan al of niet ermee aan de gang gaan. Voorverwarmen en inspannen vergroten de kans op duurzaam succes. Met solderen (er zijn nog veel meer Alutite-achtige soldeervormen met gunstige eigenschappen) voorkom vanwege de relatief lage smelttemperatuur je hoge temperatuurinbreng in het materiaal wat daardoor ook minder negatieve effecten geeft naderhand. (als dit al zo is bij het gebruikte materiaal) Wil je geen negatieve warmteefecten dan iets als Devcon nemen. Het maken van nieuwe carter van dezelde kwaliteit door gieten is een prime idee, lijkt me wel een zeer kostbare aangelegenheid voor de gemiddelde klant, dat weegt vast niet op tegen een duur lasprocedé als bijv wrijvingslassen bij alulegeringen uit moeilijk lasbare doelgroepen. Als alles te duur of verkeerd uitpakt kan je trouwens altijd nog op andere carters (of een goed gebruikt blok) uit gaan.
|
|
Omhoog |
|
 |