Kartforum
https://megakart.nl/phpBB2/

verschil tandwielen
https://megakart.nl/phpBB2/viewtopic.php?f=3&t=4250
Pagina 1 van 1

Auteur:  joep43 [ di sep 02, 2008 1:31 pm ]
Berichttitel:  verschil tandwielen

ik wil graag antwoord op de volgende vraag
wat is het verschil tussen bijvoorbeeld 80 of 85 tands tandwiel is het zo hoe meer tanden hoe meer snelheid en toeren of net andersom ik heb voor 11 tands ik zie zoveel verschillende antwoorden in mijn vorige vraag over de tandwielvrhouding voor de landsard de ene gebruikt 79 achter de andere 85 ?????

bvd joep

Auteur:  joep43 [ di sep 02, 2008 1:32 pm ]
Berichttitel: 

en hoeveel toeren schilt het dan

Auteur:  marlon_ruchtie [ di sep 02, 2008 1:37 pm ]
Berichttitel: 

Als je je achtertandwiel groter maakt dan zul je minder topsnelheid hebben maar wel sneller optrekken. Als je het achtertandwiel kleiner maakt dan zul je een hogere topsnelheid hebben maar ook langzamer optrekken (en dus bij een te klein tandwiel je topsnelheid niet halen).

Dus als jouw motor te weinig toeren draait op de baan dan moet je achter een groter tandwiel monteren, en als je kart teveel toeren draait dan zul je achter kleiner moeten gaan.

Hoeveel toeren het precies zal schelen durf ik niet te zeggen...

Auteur:  DH-karting [ di sep 02, 2008 1:43 pm ]
Berichttitel: 

het scheelt zo'n 200 a 300 toeren per tandje.

Auteur:  Basjuh [ di sep 02, 2008 4:40 pm ]
Berichttitel: 

Mijn motor is (beetje) getund, dus ik zit achter kleiner dan bijvoorbeeld iemand met een standaard motor heeft aangezien ik sneller aan de top toeren zit

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/